• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Dr. FARUK ÖZLÜ TEMPO ARTIRDI

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak seçimlere son 50 gün kala temposunu artırdı. Tüm seçmenlere ulaşmak isteyen Özlü, gündüz fabrika, işyeri, esnaf ve STK ziyaretleri, akşam ise kahvehane ve hane ziyaretleri ile mahalle toplantıları gerçekleştiriyor.

Dr. FARUK ÖZLÜ TEMPO ARTIRDI
11.02.2024 - 11:40
Haber Merkezi

Saha çalışmalarını sürdüren Başkan Faruk Özlü; beraberinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Merkez İlçe Başkanı Buğra Alp Kocaman, Kadın Kolları Başkanı Av. Şulenur Kubilay Yılmaz ve partililerin de katılım sağladığı çadır toplantısında Beyciler Mahallesi sakinleri ile buluştu.

Yoğun ilgi gören toplantıda, seçmenlere hitaben bir konuşma yapan Özlü, 22 yıldır AK Parti yönetimindeki Türkiye’nin edilgen bir ülke konumundan, uluslar arası dengelerde yeri olan küresel bir oyuncu konumuna geldiğini ifade etti. Bunun dünyanın en deneyimli ve bilgili lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başarısı olduğuna dikkat çeken Özlü, “Türkiye kendisinden izin alınmadan, kendisi hesaba katılmadan bu bölgede oyun kurulamayacağını gösteren bir ülke. Türkiye artık sınırları dışında operasyonlar yapabilen bir ülke. Kuzey Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Katar’da operasyonlar yapan bir ülke. Bütün bunları gerçekleştiren saygıdeğer Cumhurbaşkanımız’dır ve AK Parti’dir” dedi.

“BİZİM GÖREVİMİZ DOĞRULARI ANLATMAK”

31 Mart’ta yapılacak seçimler öncesi yaptıklarını ve yapacaklarını anlatmak üzere ziyaretler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Özlü, “Milletin terazisi en doğru terazidir, milletin kararının başımızın üstünde yeri var. Ama şunu istemeyiz ki bir takım sahtekarlar, yalancılar insanların kafasını karıştırmasınlar, olmayacak vaatlerde bulunmasınlar, yalan söylemesinler. Bizim görevimiz doğruları anlatmak. Dosdoğru, bu ülkeye ve bu şehre hizmet etmek” dedi.

Belediyecilik faaliyetlerinin siyasi değil, tamamen teknik bir iş ve hizmet olduğunu dile getiren Özlü, “Bu seçimde AK Parti’den farklı siyasi görüşü olan arkadaşlarımızın, siyasi görüşlerini bir kenara bırakıp, sadece hizmet açısından bakmalarını istirham ediyorum. Bu şehre kim daha fazla kaynak aktarabilir ya da belediye bütçesini kim doğru dürüst harcar, karar verirken bunlara çok dikkat edelim” dedi.

5 yıllık belediye başkanlığı döneminin 2,5 yılının pandemi, deprem ve sel gibi afetlerle geçtiğini anlatan Faruk Özlü, “Bizim iş yapabildiğimiz süre 2,5 yıldır. İddia ediyorum, Türkiye’de bizim kadar çok proje yapan bir başka belediye yoktur. Yapacak daha çok işimiz var, onlar için buradayız. Sizlerden destek istiyoruz. Düzce gerçekten büyük bir değişim sürecine girdi. Son 5 yılda yaptığımız işlerin tamamı kalıcı iştir. Hiçbir zaman günü kurtarmayı düşünmedik. Her zaman Düzce’nin gelecek 50 yılını düşündük. Sizlerden AK Parti’ye destek istiyoruz. Bu seçimde belediyecilik hizmetlerini en iyi yapabilecek olanları desteklemenizi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

KEŞİR: SORUN ÇÖZME, KAYNAK BULMA KONUSUNDA ÇOK MAHİR

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise yaptığı konuşmada, Başkan Faruk Özlü’den övgüyle söz etti. Özlü’nün son 5 yıldır Düzce’nin her bir taşında alın teri ve ayak izi olduğunu vurgulayan Keşir, herkesin ihtiyacına 5 yıl içinde yetişmeye çalıştığını ifade etti.

“Belediye başkanı şehrinin sorunlarını bilmeli, bu çok önemli. Ama bunları nasıl çözeceğini de bilmeli. Parayı nereden bulacak, kaynağı nereden getirecek? Başkanımız bu konuda çok mahir” diyen Keşir, Özlü’nün çok yakın bir zaman önce ‘Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı’ kapsamında Avrupa Birliği’nden 1,3 milyon Euro hibe aldığını hatırlattı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Cumhurbaşkanımız aday tanıtım toplantısında bir cümle kurdu. Benim için Faruk Beyi ve AK Parti belediyeciliğini tanımlayan cümledir o. Kendine değil, kentine çalışan başkan. Çünkü mühendis olduğu için bir parayı maksimum verimlilikte nasıl kullanır, 10 liralık işten 12 liralık iş nasıl üretilir, bu konularda da son derece mahir. Onun için kendine değil, kentine çalışan başkan.”

Düzce AK Parti yönetimlerinin gençleştiğine ve il, merkez ilçe, kadın kolları ve il genel meclisi başkanlarının gençlerden oluştuğunu ifade eden Ayşe Keşir, “Bu şehrin gençlerinin de siyasette yetiştiğini görün. Gün gelecek biz bırakacağız ve onlar ve onlar gibi gençler bu siyasete damga vuracak. Bizleri ailelerimiz bu memlekete hizmet edelim diye yetiştirdiler. En büyük motivasyonumuz taş üstüne taş koymak. Hiçbir siyasi parti Ak Parti belediyeciliğinin üstüne bir tek tuğla koyamamıştır. Ne yapıldıysa AK Parti belediyeciliği sayesinde yapılmıştır. Başka partilere gönül vermiş arkadaşlarımız aramızda olabilir. Biz bu seçimde onlardan da oy istiyoruz. Düzce’nin geleceği, çocuklarımızın yarınları, Beyciler Mahallemizin daha da güzelleşmesi için istiyoruz. Bu seçimde AK Parti belediyeciliğini şahlandırmak için ikinci dönemde de sayın başkanımıza oyunuzu istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ŞENGÜLOĞLU: MASTIR YAPMIŞ BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ise, Başkan Faruk Özlü’nün iş bitirici yönünü yaşadıkları örneklerle anlattı. Şengüloğlu şunları söyledi: “Şu anda bir yerel seçimdeyiz. Gittiğimiz yerlerde vatandaşların başkanımızdan talepleri oluyor. Seçim kazanmaya yönelik olan bir belediye başkanı ‘yaparız, hallederiz’ der. Bakanımızın bir yönü var, hesap kitap yapmadan, belli bir noktaya getirmeden ete kemiğe büründürmeden boş vaatte bulunmaz. Ama ben bunu yaparım diyorsa da yapar. Biliyorsunuz Kuzey çevre yolunun devamı yapılıyor. Çamköy Mahallesi’nden Körpeşler’e bir yol açıldı. Küçük Melen’in kenarından hal kavşağına bir yol daha yapılıyor Karayolları tarafından. Bu yolun yapılmasının yegane sebebi sayın bakanımızdır. Çok gayreti vardır. O yolun maliyeti 550 milyon TL. Belediye bütçesi ile bu işler yapılmaz, bakanlıkların gücü ile yapılır. Sayın başkanımızın 2 telefon görüşmesi ile bu yol yatırım programına alındı. Belediyenin üzerine düşen teknik işler hızlı bir şekilde 3-4 ayda bitirildi. Bu sene bu yol faaliyete geçmiş olacak. Bir örnek daha vermek istiyorum. Bürokrasi ile ilgili bana bir mesele geldi. Kendi gücümle belli bir noktaya kadar getirdim, ama halledemedim. Bir sohbet esnasında sayın bakanıma bahsettim, ‘ben hemen onu halledeyim’ dedi. Bir mesaj attı, o akşam iş çözüldü. Eğer memleketinize belediyecilik anlamında hizmet etmek istiyorsanız Ankara bürokrasisini iyi bilmeniz gerekiyor, bakanlıklardaki bürokratları ve işleyişi iyi bilmeniz gerekiyor. Bu anlamda mastır yapmış bir belediye başkanımız var. Bu konuda Düzce gerçekten çok şanslı. İnşallah önümüzdeki seçimde rekor bir oyla bu hizmetlerin devamı için sizlerden sonsuz destek bekliyoruz.”


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar