• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN 100. YILA YAKIŞAN “100 YENİ PROJE”

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına atfen “Düzce İçin 100 Proje” hazırladı. Özlü’nün uzun süredir üzerinde çalıştığı ve yeni dönemde hayata geçireceği önemli projeler, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı görkemli bir törenle açıklandı.

26.02.2024 - 00:55
Güncelleme 26.02.2024 - 00:55
Haber Merkezi

5 yıllık belediye başkanlığı döneminde Düzce’nin kronikleşmiş sorunlarına el atarak çözüme kavuşturan ve her alanda yaptığı projeler ile şehrimizin çehresini değiştiren Düzce Belediye Başkanı AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, önümüzdeki dönemde hayata geçireceği projeleri tanıttı. Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Türkiye Yüzyılında Düzce İçin 100 Proje” Tanıtım Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak başta olmak üzere, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, ilçe belediye başkan adayları ile parti yöneticileri ve partililer katıldı. Toplantıda Başkan Faruk Özlü’nün, 5 yılda hayata geçirdiği projelere ilişkin bir sunum yapıldı.
 
BAKAN BAK SALONU COŞTURDU, YATIRIMLARI MÜJDELEDİ
Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, enerjisi ile salonu coştururken, yeni yatırımların da müjdesini verdi. Başkan Özlü’nün de projeleri arasında yer alan Kiremitocağı Mahallesi’ndeki Gençlik Merkezi yanına çok amaçlı spor salonu, futbol sahası ve okçuluk salonu, kuzey spor kampüsüne atletizm sahası müjdelerini paylaşan Bakan Bak, Başkan Faruk Özlü için destek isteyerek şunları söyledi:

“Sayın bakanımızla parlamentoda birlikte çalıştık. Güzel işler yapan iyi bir mühendistir. Başkanımıza destek istiyoruz. Çok çalışmanız, 31 Mart’ta sandıkları gümbür gümbür patlatmanız lazım. Onun için kapı kapı çalışmanız, herkese dokunmanız lazım. Faruk başkanımız Düzce’de güzel hizmetler yaptı. Yine başkanımızla beraber ilimizin gençlerine ve vatandaşlara hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
 
KEŞİR: FARUK ÖZLÜ GİBİ BAŞKAN İSTİYORUZ
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise, AK Parti hikayesinin en önemli temel taşlarından birinin belediyecilik hizmetleri olduğuna işaret ederek, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi ‘Kendine değil, kentine çalışan başkan’ anlayışını güttüklerini kaydetti. “Kendine değil, kentine çalışan başkan istiyoruz. Faruk Özlü gibi başkan istiyoruz” diyen Keşir, “Bir mühendis olarak çok ince bir işçilik yapıyor. Düzce son 5 yıldır proje, hizmet ve insan odaklı belediyecilik devrini büyük bir farkla görüyor. Önümüzdeki 5 yılda inşallah bunu taçlandıracağız” şeklinde konuştu.
 
ÖZTÜRK: TÜM HEMŞEHRİLERİMİZ ADINA MİNNETTARIM
Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ise, “Sayın Spor Bakanımız’dan Düzce için çok kıymetli yatırımların sözünü aldık. Ama bütün bunların altyapısını kıymetli belediye başkanımız hazırlamış. Yerlerin tahsisleri, zemin etüdleri yapılmış. Yani yemek hazırlanmış, sadece fırına vermek kalmıştı. Sayın başkanım şahsım, ailem ve tüm hemşehrilerimiz adına size çok minnettarım” şeklinde konuştu.
 
ŞENGÜLOĞLU: 10-0 HEDEFİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ
İl Başkanı Hasan Şengüloğlu da, projelerden övgü ile söz ederek, “Sayın başkanımız proje yapma konusunda gerçekten çok iyi. Düzce ölçeğinin üzerinde illere yapılabilecek projeleri ilimize kazandırmak için uğraşıyor. Düzce’yi Türkiye’nin en gelişmiş 10 ili arasına sokmak için çalışıyoruz. 10-0 hedefi koyduk ve emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN GERÇEK BELEDİYECİLİK VURGUSU
Açılış konuşmalarının ardından sahneye çıkan Başkan Faruk Özlü ise, üzerinde uzun süredir çalıştığı ve içerisinde altyapıdan üst yapıya, turizmden tarıma, sanayiden spora birçok alanda hazırlanan ve kadınlardan çocuklara, öğrencilerden yaşlılara kadar her kesime hitap edecek 100 projesini videolarla tanıttı.
AK Parti’nin 22 yıllık muhteşem başarısının en önemli unsurlarından birinin de; yerel yönetimlere kazandırdığı yeni vizyon olduğuna işaret eden Özlü, Türkiye’nin her yerini modern belediyecilikle, sosyal beledicilikle, gönül belediyeciliğiyle tanıştıran partinin AK Parti olduğunu, bu büyük vizyonu öğreten liderin ise, Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı.
 
AK Parti belediyeciliğinin artık bir marka olduğunu kaydeden Özlü, “Seçim sloganımızda olduğu gibi; gerçek belediyecilik dendiğinde akla sadece AK Parti gelmektedir. Türkiye Yüzyılı’nda, şehirlerimizi geleceğe taşıyacak olan vizyonun temsilcisi, yine AK Parti ve Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. Şimdi, 31 Mart yerel seçimlerine doğru gidiyoruz. Hedefimiz bellidir, hedefimiz nettir, hedefimiz Düzce’de 10’da 10 yapmaktır. Seçim gününe kadar bu hedef için hep birlikte çalışacak, hep birlikte ter dökecek ve hep birlikte başarılı olacağız. AK Parti’nin eşit ve adil belediyecilik anlayışını tüm hemşehrilerimize anlatacağız. Laf değil, dedikodu değil; iş ve proje üreteceğiz” dedi.

“DÜZCELİ KARDEŞLERİMİZ; BÜYÜK DEĞİŞİMİ GÖRÜYOR VE TAKDİR EDİYOR”
Geçtiğimiz 5 yıllık belediye başkanlığı döneminde “İşin özü çalışmak” diyerek çok çalıştığını vurgulayan Özlü, Düzce’nin potansiyelini harekete geçirmek ve şehrimizi parlayan bir yıldız yapmak için gecesine gündüzüne kattığını ifade etti. Tüm projelerinin merkezine insanı ve insanın memnuniyetini koyduğunu belirten Başkan Özlü, şunları söyledi: “Düzce Belediyesi’nin imkanlarını; sadece Düzceli kardeşlerimin ortak ve adil kullanımı için seferber ettim. Belediyemizin bütçesini büyüttüm ve gelir getirici projelere ağırlık verdim. Büyük bir samimiyetle yeniden ifade ediyorum; 20 yılın işini, 5 yılda yaptığımızı göğsümü gere gere söylüyorum. Düzce’yi 5 yıl boyunca sadece klasik belediyecilik anlayışıyla yönetmedik. Düzce’yi, ‘başka şehirlerle yarışan, başka şehirlere örnek olan bir il’ haline getirdik. Kısaca bahsettiğim tüm bu hizmetler; Düzce’nin çehresini değiştiren, büyük işler, büyük projeler ve büyük başarılardır. Düzceli kardeşlerimiz; elbette Düzce’deki bu büyük değişimi görüyor ve takdir ediyor. Düzceli kardeşlerimiz; kendini değil, kentini düşünen başkanların ve adayların kimler olduğunu gayet iyi biliyorlar. Düzce’yi ve ilçelerini kimlere emanet etmeleri gerektiğinin farkındalar.

“DÜZCE’MİZ ÜZERİNE KURDUĞUMUZ BÜYÜK HAYALLERİMİZ VAR”
Düzce’miz için daha yapacak çok işimiz, hayata geçireceğimiz birçok projemiz var. Bizim, şehrimiz ve bu şehirdeki herkese sonsuz sevgimiz, saygımız ve muhabbetimiz var. Düzce’miz üzerine kurduğumuz büyük hayallerimiz var. Şimdi sizlerden, 31 Mart yerel seçimlerinde 5 yıl daha yetki istiyorum. Bu yetkiyi kendim için değil, Düzce’nin yarınları ve tamamlanması gereken büyük eserler, büyük projeler için istiyorum. Sizlere, geçtiğimiz 5 yıl boyunca olduğu gibi daha çok çalışmanın ve belediyemizin tüm imkanlarını Düzce’miz için seferber etmenin sözünü veriyorum.”
Toplantıda Düzce ve İlçe Belediye Başkanları ile Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclisi Üyesi adayları da sırayla tanıtıldı.
 
“TÜRKİYE YÜZYILINDA DÜZCE İÇİN 100 PROJE”
Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü’nün yeni dönem için hazırladığı ve teşkilattan tam not alan 100 projesi şöyle:Editör: Ç. Resuloğlu
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar