• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

DÜZCE SAĞLIK ÜSSÜ OLUYOR

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bir gününü Düzce’ye ayırdı. Bakan Koca, Düzce’de ilk olarak Merkez Camii ve çevresini daha sonra İstanbul Caddesi’ni ziyaret ederek Düzcelilerle sohbet etti.

13.03.2024 - 21:19
Haber Merkezi

Düzce üst düzey isimleri ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde çeşitli bakanların ziyaret ederek yatırım müjdeleri verdiği ziyaretlere Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da eklendi. Ziyaretine Merkez Camii’de kıldığı öğle namazı ile başlayan Bakan Koca, buradan İstanbul Caddesi esnafını ziyaret ederek yaklaşan yerel seçimlerde yeniden aday gösterilen

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye destek de istedi. Bakan Koca’ya ziyaretlerinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce  Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, il müdürleri ve meclis üyeleri de eşlik etti.

Daha sonra Millet Bahçesi’nde vatandaşlarla sohbet eden Bakan Koca buradan Düzce Valiliği’ne geçerek ziyarette bulundu. Bakan Fahrettin Koca, valilik ziyaretinin ardından Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile başlatılan Sağlık Kampüsü Proje alanına giderek aynı mevkide yer alan

Atatürk Devlet Hastanesi önünde önemli açıklamalarda bulundu. Düzce’ ye yapılacak sağlık yatırımlarının detaylarını paylaşarak hastane kapasitelerinin ciddi oranda artırılacağını ve bin yataklı, tam teşekküllü hastanenin en kısa sürede yapılacağını belirten Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

38 DÖNÜM ARSAYI BELEDİYE TAHSİS ETTİ
“Önümüzdeki 4 yıl içinde, kamu hastanelerinde çalışan 56 bine yakın uzman hekimimiz var. 4 yıl içinde bir bu kadar daha uzman hekimimiz olacak inşallah. Yani sağlık kadromuzu iki katına çıkaracağız. Önümüzdeki dönemde sorunlar giderek aşılacak. Düzce için bu hastanemiz,

eğitim ve araştırma hastanesi değil. Bu şehrimizde 410 bine yakın bir nüfus var, daha da artıyor. Burada bir eğitim hastanesi eksik bunun farkındayız. Bizim en büyük sorunumuz arazi sorunuydu.

Mevcut hastaneyi büyütülerek eğitim araştırma vasfına kavuşmasını arzuladık. Bu hastanenin bitişiğinde belediyeye ait olan yaklaşık 38 dönüme yakın bu alana bir yeni şehir hastane konseptinde bir hastane yapmak istiyoruz. Bu hastanenin yatak kapasitesi yaklaşık 355, 145 yataklı Muncurlu’daki ek bina ile toplamda 500. Biz buradaki 355

yatağı 1000 yatağa tamamlamak istiyoruz. Yani toplam 650 yataklı burada hizmet verecek eğitim araştırma hastanesi olarak hizmet verecek bir hastane yapacağız. Bunun için arsanın devir işlemleri devam ediyor, bize geçtiği anda hızlandıracağız.”

BAHAR PROJESİ MUNCURLU’DA UYGUNLANACAK
Muncurlu’daki hizmet binasına ek olarak bağımlı hastaların faydalanabileceği BAHAR Projesi yatırımı yapılacağını müjdeleyen Bakan Fahrettin Koca konuşmasını şöyle sürdürdü: “Muncurlu’da ek binamıza ek olarak BAHAR Projesi’ni başlatacağız. Bundan kastım bağımlı hastalar için rehabilitasyon merkezi yapmak. 150 yataklı BAHAR Projesi’ni Muncurlu’ya ilave etmiş olacağız. Düzce’mizin geciken yatırımı eğitim ve araştırma hastanesini fiiliyata kavuşturacağız. Özellikle Düzce’yi bir sağlık üssü haline getirecek bu yatırım sayesinde başka illere sevk gerektirmeyecek teşekkülde yatırım ile şehrimizi kavuşturacağız. Şimdiden Hayırlı, uğurlu olsun.”


Editör: Ç. Resuloğlu
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar