• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNDE DUR DURAK YOK

Düzce Belediyesi Ramazan etkinlikleri dolu dolu sürüyor. Cedidiye Meydanı’nda kurulan etkinlik çadırının son konuğu sohbetleri ilgi ile takip edilen Sosyal Medya Fenomeni ve Yazar Hayati İnanç oldu.

27.03.2024 - 14:56
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Ramazan ayı etkinliklerini sürdürüyor. Cedidiye Meydanı’nda kurulan çadırda birbirinden ünlü isimleri Düzcelilerle buluşturan Kültür İşleri Müdürlüğü aynı zamanda çocukların da hoşça vakit geçirmesi için çeşitli oyunlar düzenliyor, ikramlar veriyor. Her akşam Teravih namazı sonrası başlayan söyleşi etkinliklerinin son konuğu sohbetleri ilgi ile takip edilen ve videoları milyon izlenen Sosyal Medya Fenomeni, Yazar Hayati İnanç oldu.

Çok sayıda Düzceli’nin takip ettiği söyleşisine Düzce’yi övgüleri ile başlayan İnanç şunları söyledi: “Düzce deyince benim aklıma hemen buranın Hafız yetiştiren bir memleket olduğu gelir. Yanlış bilmiyorsam en çok Hafız yetiştiren memleketlerimizden biridir. Ben Düzce ile dünürüm, buralı bir delikanlıya kız verdim. O yüzden kendi memleketimdir. Bazı zamanlar özeldir, Ramazan da öyledir. Bazı mekanlar kıymetlidir, Düzce de öyledir. Bazı insanlar da sevimlidir, Düzceliler de öyledir. Bu burada harika bir görüntü var. Gençliği çoğunlukta görüyorum. Beni en çok sevindiren gençlerimizin programlarımıza, kendi kültür ve inançlarına olan ilgisidir.”

“BİZ AYNI KİTABA BAŞ EĞDİK, KARDEŞİZ”
Program sonrası yaptığı açıklamada Düzce’ye yakınlığını yineleyen İnanç, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ederek;

“Düzce’ye ne zaman gelsem bu heyecan fırtınası ile karşılaşıyorum. Şu mübarek Ramazan gününde mümtaz bir günde mümtaz insanlarla bir arada olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Rahmetli Cemil Meriç ‘bizler ki aynı kitaplara baş eğmişiz. Bizden ala kardeş mi olur?’ derdi. Faruk Bey de bende öyle bir değer taşıyor.

Gördüğüm kadarıyla da çok seviliyor burada. Bu güzel gecede emeği olanlara teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah hayırlı başarıları artırarak sürdürsün, yüzü ak olsun kendisinin ve Düzcelilerin” dedi.
Ramazan etkinlik çadırındaki buluşmalar birbirinden özel isimlerin katılımı ile devam edecek.


Editör: Ç. Resuloğlu
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar