• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

CHP’Lİ ÖZCAN SELDEN ETKİLENEN GÖLYAKA’DA

Cumartesi sabah saatlerinden itibaren şiddetini artırarak devam eden sağanak yağışlar sonucu Düzce Gölyaka’da dereler taştı, evleri su bastı ve asfalt yolda çökme nedeniyle doğal gaz borusunda patlama meydana geldi.

CHP’Lİ ÖZCAN SELDEN ETKİLENEN GÖLYAKA’DA
10.12.2023 - 17:46
Haber Merkezi

Zor durumda kalan vatandaşlar evlerini terk etmek zorunda kalırken, geriye yürek burkan manzaralar kaldı.
 

GÖLYAKA SELLERDEN ÇOK ÇEKTİ. ARTIK YETER!

CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Talih Özcan, öncelikle yaşanan felaketten etkilenen tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, dedi. Yaralı ve can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirten Özcan, geçtiğimiz yaz yaşanan sel felaketinin henüz yaraları tam anlamıyla sarılmamışken, Gölyaka’nın yine bu tür bir felaket yaşaması bizlere büyük dersler öğretiyor, artık yeter!,  ifalederini kullandı. Özcan, Esen ve Yazpınar Mahallelerinin muhtarlarıyla bir araya gelerek tahribatı yerinde inceledi. Aynı zamanda, Yığılca Kaymakamı Hüseyin Demirkol ile de görüşerek bilgi alan Özcan, oradan sonra İçmeler Köyü’nü ziyaret etti.

 

FELAKETLER YAŞANMADAN ÖNLEYİCİ TEDBİR ALINMALI

Özcan; “Açma, Esen ve Yazpınar Mahalleleri’nde evleri su bastı. Vatandaşlarımız zor durumda. Ayrıca asfalt zemin çökmesiyle doğal gaz borusu patladı. Vatandaşlarımızın tarlaları su altında kaldı. Gölyaka ilçemiz bu tür yoğun yağışlarda sellerden hep çok çekti ve çekmeye de devam ediyor. Artık bu tür yağışlara karşı önleyici tedbirleri en üst düzeye çıkarmalıyız. Yerel Yönetimlerimiz sorunları çözmek için çalışıyor. Ancak, Atatürk’ün de dediği gibi felaket başa geldikten sonra dövünmenin bir yararı yok.

Felaketler meydana gelmeden önleyici tedbirler alınmalı ve bir daha Düzce’de bu görüntüler yaşanmamalıdır. Tekrar su baskınlarından ve selden etkilenen tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve Gölyakalı vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için sorumluları göreve davet ediyorum.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar