• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan Basın Açıklaması

“Gericilik ve Yobazlık” sözlerim Yığılca ve Yığılcalı Hemşerilerime kaşı bir eleştiri ASLA Olamaz’ Açıklamasında bulundu.

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan Basın Açıklaması
11.12.2023 - 23:40
Haber Merkezi


CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan Yığılca’da hafta sonuna Aday tanıtım toplantısında sarf ettiği sözlerinin maksadını aştığı ifade ederek Yığılca’ya ve Yığılcalı hemşerilerine karşı bir eleştiri ASLA olamaz açıklamasında bulunarak Düzce kamuoyundan ve Yığılcalılardan özür dileyerek açıklamada bulundu.

DÜZCE KAMUOYUNUN DİKKATİNE,

Geçtiğimiz hafta sonu Yığılca ilçemizde, partimiz adına gerçekleştirdiğimiz Belediye Başkanı aday tanıtım toplantımızda yaptığım konuşmada, “gericilik ve yobazlık” ile ilgili sözlerim maksadını aşmıştır.

Bahsi geçen cümlelerimdeki niyetim, yerelde Yığılca’ya ve Yığılcalı hemşerilerime karşı bir eleştiri ASLA olamaz. Çünkü, onların da Düzce’nin evlatları ve bu ülkenin aydınlık yarınları olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Sözlerimde vurgulamak istediğim asıl şey;

Ulusal anlamda, Cumhuriyetimizin 100. yılında, ülkemizin kurucu ve kurtarıcılarına karşı gerçekleştirilen eylemler ve söylemlerin artması,

Cumhuriyet değerlerini ve Atatürk ilkelerini yok etmeye çalışanlara karşı mücadelemizin her zaman süreceğidir.

Bu anlamda, Yığılca Başkan Adayımızın, modern, medeni, çağdaş ve laik bir Türkiye idealine ne kadar uygun bir profilde olduğunu anlatmak isterken, hatalı bir söylemde bulunarak kırdığım, üzdüğüm tüm Yığılcalı hemşerilerimden özür diliyorum.

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim. 

 

 

                                                                                                                      Talih ÖZCAN

                                                                                                                  Düzce Milletvekili

 


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar