• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

TALİH ÖZCAN’IN ÖNERGESİNE BAKAN’DAN CEVAP GELDİ!

CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Talih Özcan’ın, Düzce’deki Devlet ve Üniversite Hastaneleriyle ilgili geçtiğimiz Temmuz ayında TBMM’ye sunduğu soru önergesine Sağlık Bakanı’ndan cevap geldi.

TALİH ÖZCAN’IN ÖNERGESİNE BAKAN’DAN CEVAP GELDİ!
18.12.2023 - 20:48
Güncelleme 18.12.2023 - 20:51
Haber Merkezi

Özcan, geçtiğimiz Temmuz ayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığına bir soru önergesi sunmuştu. Özcan’ın, Düzce’deki hastanelerin acil ihtiyaçlarına dair verdiği önergesinde, çocuk hastalıkları, kadın doğum, onkoloji ve yoğun bakımlardaki yatak sayılarının yetersizliği ve uzman doktor ihtiyacının yanı sıra, Düzce’deki kanser hastalarının pet görüntüleme ve radyoloji hizmeti olmadığı için başka illere sevk edilmesi konuları yer alıyordu.

Özcan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya şu soruları yöneltmişti:

1)     Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde yatak, yoğun bakım ünitesi ve uzman doktor eksikliğinin nedenleri nelerdir?

2)     Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki yatak, yoğun bakım ünitesi ve uzman doktor ihtiyacının karşılanması için başlattığınız çalışmalarınız var mıdır? Varsa bu çalışmalar nelerdir ve ne zaman sonuçlanacaktır?

3)     Düzce’de kanser hastalarının başka illere gitmek zorunda kalmadan, pet görüntüleme işlemlerinin ve ışın tedavilerinin yapılabilmesi için ne gibi çalışmalar yürütülmektedir? Düzce’de Pet görüntüleme ve ışın tedavisi hizmetlerini ne zaman faaliyete geçireceksiniz?

 

KOCA’NIN CEVABI TATMİN ETMEDİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Özcan’ın sorularına verdiği yanıtlar maalesef tatmin edici olmadı. Özcan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Düzce’deki hastanelerimizin acil ihtiyaçlarının giderilmesi ve Düzcelilerin sağlık hizmetlerinden eksiksiz yararlanabilmesi için konunun takipçisi olacağını belirtti.

Koca’nın cevabı:
 


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar