• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

CHP Düzce Teşkilatından 10 Ocak Açıklaması

10 0cak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle tüm basın mensuplarının gününü kutluyoruz.

CHP Düzce Teşkilatından 10 Ocak Açıklaması
10.01.2024 - 12:56
Haber Merkezi

“GAZETECİLERİN ŞİDDET VE SALDIRI HEDEFİ OLMASI UTANÇTIR”

“Halkın bilgi alma hakkı için her gün, her saat tüm zorluklara ve baskılara rağmen sorumluluk duygusuyla gazeteciler gerçeğin gün yüzüne çıkması için çalışıyorlar. Ailesinden ve hayatından ödün vererek çalışan gazeteciler şiddet ve saldırıların hedefi olması bu ülke için bir utançtır. Diğer yandan sansürle mücadele eden basın emekçileri iktidarın eliyle gözaltı ve tutuklamalara maruz kalmaktadır.

“TARAFSIZLIĞINDAN VAZGEÇMEDEN CESURCA MESLEĞİNİ YAPAN…”

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın milletin müşterek sesidir’ sözlerini hatırlatarak belirtmek isterim ki gazetecileri susturmaya çalışmak, halkımızı susturmaya çalışmaktır. Bu vesileyle tüm tutuklu gazetecilerin bir an önce hürriyetlerine kavuşması ve 3. sınıf dünya ülkesi davranıştan hükümetin vazgeçmesi gerektiğini belirtiyorum.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen tarafsızlığından vazgeçmeden cesurca vazifesini yapan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

Sinan DOĞAN

CHP Düzce Merkez İlçe BaskanıEditör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar