• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

CHP’Lİ ÖZCAN, KAYNAŞLILI DEPREMZEDELERİN SESİ OLDU

CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Talih Özcan, 1999’daki Düzce depreminden sonra hayırseverler tarafından yapılan Karitas evlerinde yaşayan depremzede vatandaşların yaşadığı mağduriyeti TBMM gündemine taşıdı.

8.02.2024 - 18:19
Haber Merkezi

KİRA ÖDEMEZLERSE TAHLİYE EDİLECEKLER
12 Kasım 1999 Düzce depreminde evleri yıkılan, içlerinde engelli vatandaşlarımızın da olduğu 28 aile, Karitas tarafından yapılan 7 bloktan oluşan 65 metrekarelik dairelere yerleşmişlerdir. 2001 yılından beri hayırseverlerin yaptırdığı bu evlerde oturan Kaynaşlılı 28 aile, hiç beklemedikleri bir zorlukla karşı karşıyalar. Kaynaşlı Belediyesi söz konusu ailelere, geçmişe dönük borçlarının olduğunu ve bu kira paralarını ödemedikleri takdirde evlerinden tahliye edileceklerine dair ihtarlar karşısında mağdur duruma düştüler.
ÖZCAN: 6 ŞUBAT DEPREMZEDELERİ İÇİN KÖTÜ ÖRNEK OLUŞTURUYOR
TBMM Genel Kurulunda söz isteyerek konuyu gündeme getiren Özcan Meclis Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında, Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığına çağrıda bulunarak şunları söyledi;
“Vatandaşlarımızın, 23 yıldır oturduğu evler, kendilerine bedelsiz şekilde tahsis edilmelidir ve depremzede vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmelidir. 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde Malatya’ya giden ve oradaki anma törenlerine katılarak depremzedelerle de bir araya gelen Özcan, Kaynaşlı’daki 28 aile ne yazık ki mağdur duruma düşmüşler, ifadelerini kullandı.
Özcan son olarak şunları söyledi: Gelir durumları zaten elverişli olmayan insanlarımızdan 23 yıl sonra kira istenmesini doğru bulmuyorum. Bu insanların gidecek başka yerleri de yok. Belediyenin bu talebi sosyal devlet anlayışına uymuyor. 6 Şubat depremlerinde evsiz kalan milyonlarca vatandaşımız için de bu hiç iyi bir izlenim olmaz. Aileler konunun yeniden hassasiyetle ele alınmasını istiyorlar ve evlerinde huzurla yaşamaya devam etmek istiyorlar. Konunun takipçisi olacağız.


Editör: Ç. Resuloğlu
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar