• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

ÖZCAN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi Talih Özcan, hafta başında Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay ve komisyon üyelerinden oluşan bir heyetle Cezayir’e gitmişti.

ÖZCAN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
15.02.2024 - 10:36
Haber Merkezi

Cezayir’de üst düzey diplomatik temaslarda bulunan heyet dün gece geç saatlerde Türkiye’ye dönüş yaptı. Döner dönmez soluğu Düzce’de alan Özcan, yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam etti.
Özcan’ın Cezayir dönüşü yaptığı açıklama şöyle:

CEZAYİR KARDEŞ VE DOST ÜLKE
“Cezayir çok güzel bir ülke. Orada kaldığımız süre boyunca bizi çok iyi ağırladılar ve yaptığımız görüşmeler son derece verimli geçti. Türkiye ve Cezayir arasındaki ilişkilerin geldiği nokta sevindiricidir. Ortak bir tarihten beslenen iki ülkenin diplomatik ilişkileri, özellikle son 10 yılda büyük hız kazanmıştır. 2006 yılında imzalanan “Dostluk ve İşbirliği Anlaşması” ve sonrasında ise 2020 yılında

“Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi”nin kurulmasının ardından, iki ülke arasındaki işbirliği çok daha ileri seviyelere taşınmıştır. Cezayir kardeş ve dost ülkedir. Güvenlik, eğitim, enerji, madencilik, sosyal hizmetler, kültür, ulaşım, vize gibi pek çok alanda imzalanan ve ileride imzalanacak olan antlaşmalarla birlikte ilişkilerimiz daha da derinleşecektir.

Buradan Cezayir Ulusal Halk Meclisi Başkanına, Başkan Yardımcısına, Millet Konseyi Dışişleri Komisyonu Başkanına, Bakanlara ve diğer tüm mevkidaşlarımıza  bir kez daha teşekkür ediyorum.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar