• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

“Sanatçı Konuşması” Etkinliği Gerçekleştirildi

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen “Zorla Güzellik-Sanatçı Konuşması”  adlı etkinlik, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müfide Kadri Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi.

“Sanatçı Konuşması” Etkinliği Gerçekleştirildi
6.12.2023 - 11:26
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seniha Ünay Selçuk’un moderatörlüğündeki programda, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. H. Esra Oskay, kendisine ait olan ve Düzce Üniversitesi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulan “Zorla Güzellik” başlıklı sergisi ve eserleri hakkında fikirlerini paylaştı.

Eserlerinde toplumsal inşaya önem verdiğini belirten Doç. Dr. H. Esra Oskay,  ilk eserlerinde imgelerin arka planda kaldığını sonraları ise imgeleri daha fazla göstermeye çalıştığını sözlerine ekledi. Genel olarak kusursuz bir nesne çıkarmak gibi bir niyetinin olmadığını söyleyen davetli konuşmacı, hala eserlerinin düşünme aşamasının devam ettiğini dile getirerek, 4-5 yıl sonra tekrar üstüne düşünebileceği şekilde eserler vermeyi sürdürdüğüne dikkat çekti.

Eserleri üzerinden örnekler veren Doç. Dr. H. Esra Oskay, Düzce Üniversitesi öğrencilerinden gelen soruları da yanıtlayarak konuşmasını noktaladı. Program, teşekkür belgesi takdiminin ardından sona erdi.

 


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar