• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

“Yer Çekimi-Sessizlik” Adlı Kişisel Sergi Beğeniye Sunuldu

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burhan Yılmaz’a ait “Yer Çekimi-Sessizlik” adlı kişisel serginin açılışı ile

“Yer Çekimi-Sessizlik” Adlı Kişisel Sergi Beğeniye Sunuldu
14.12.2023 - 10:28
Haber Merkezi

“Sanatçı Konuşması” başlıklı program, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müfide Kadri Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi.

Arş. Gör. Özkan Işık’ın moderatörlüğündeki programda, dünyanın son yıllarda hiç olmadığı kadar ekolojik olarak bozulmaya ve iklim değişikliğine uğradığına işaret eden Doç. Dr. Burhan Yılmaz; çevre kirliliğine, iklim değişikliğine ve yaşanan iş kazalarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak için bu sergiyi düzenlediğini ve eserlerinde bu konulara yer verdiğini dile getirdi.

Eserlerinde; Akdeniz Bölgesi’ndeki dağlarda, kayalıklarda, dağ başlarında tek başına sessizliği anlatan su depolarında, şehirlere yakın yerlerdeki bahçe duvarlarında ve yemyeşil olmasına rağmen sessizliğin en doğalını yaşayan mezarlıklarda sessizliği resmetmeye çalıştığını söyleyen Doç. Dr. Burhan Yılmaz, katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayarak sözlerini sonlandırdı.

“Sanatçı Konuşması” programının ardından Doç. Dr. Burhan Yılmaz’a ait “Yer Çekimi-Sessizlik” adlı serginin açılışı gerçekleştirildi. Doç. Dr. Burhan Yılmaz’ın başarıyla oluşturduğu eserler, ziyaretçiler tarafından ilgi ve beğeniyle takip edildi.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar