• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Öğrenciler Teröre Karşı Omuz Omuza

Düzce Üniversitesi öğrenci toplulukları düzenlediği “Teröre Karşı Omuz Omuza Yürüyüşü” ile ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik yapılan terör olaylarına tepki göstererek, doğudan batıya, güneyden kuzeye tüm Türkiye’nin bir ve ortak duruşta olduğunu vurguladı.

Öğrenciler Teröre Karşı Omuz Omuza
28.12.2023 - 18:31
Haber Merkezi

Ülkemize ve askerlerimize yönelik terör olayları karşısında birlikteliğin vurgulandığı “Teröre Karşı Omuz Omuza Yürüyüşü”ne; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Ali Öztürk, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Ekinci, Üniversite Genel Sekreteri Nihat Yıldız, öğretim elemanları, daire başkanları ve öğrenciler katıldı.

Türkiye’nin yedi bölgesi ve 81 ilinden 30 binin üzerinde öğrencisi bulunan Düzce Üniversitesi bünyesindeki öğrenci topluluklarım birlikte düzenlediği yürüyüş etkinliğinde; ellerinde Türk bayraklarını taşıyan ve ülkede birlik ve beraberliğini vurgulayan pankartlarla yürüyüşe katılan öğrenciler, Fen Edebiyat Fakültesi’nden başlayarak, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

“Teröre Geçit Vermeyeceğiz”

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na gelen öğrenciler burada; şehitlerimiz için saygı duruşu İstiklal Marşımızın ve Kur’an-ı Kerim’in okunmasının ardından, Türk Birliği Topluluğu Başkanı Emirhan Kıran basın bildirisini okudu.

 

Terörü ve teröre destek verenleri lanetleyerek başladığı açıklamasında Emirhan Kıran, “Son günlerde gelen şehit haberleri yüreğimizi yakmış, tüm Türkiye’yi yasa boğmuştur. Ne yazık ki alışmamamız gereken bu haberlere hepimiz alıştık ve bizim için canından vaz geçen kahraman asker ve polislerimizin isimlerini 45 saniye bile hatırlayamaz olduk. Televizyonlarda, sosyal medyada 1, 3, 5, 12 diye tabir edilen sayıların aslında bir baba, bir ağabey, bir kardeş

olduğunu, onlarında düne kadar bizim gibi bir hayatı olduğunu unutmamak ve farkına varmak gerekir. Biz milliyetçi, Atatürk’ün izinde Türk çocukları olarak, bu günleri hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Düzce Üniversitesi öğrencileri olarak üniversitemizde de terörün sempatizanlığını yapmak isteyenlere geçit vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar