• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Öğretim Görevlisinin Eserleri ABD’de Sergilendi

Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi-Hattat Ebubekir Altıok ile Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde faaliyet gösteren New York İslamic Art grubu eğitmeni Müjgan Başköylü ve grup üyelerinin beraber oluşturdukları eserler,

Öğretim Görevlisinin Eserleri ABD’de Sergilendi
22.02.2024 - 09:18
Haber Merkezi

ABD’nin Villanova University Art Galeri’de “Wisdom of Sufism”  adıyla ve Colombia University Rare Books & Manuscripts Library’de (Nadir Kitaplar ve El Yazmaları Kütüphanesi) Light and Beauty” adıyla sergilendi.

Sergi açılışı birçok ABD vatandaşı ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Sergilerde geleneksel İslam sanatlarımızdan; Hat, Tezhip, Minyatür, Kat’ı ve Ebru sanatlarından birçok farklı eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Müjgan Başköylü’nün Celi sülüs yazı nev’inde Mülk Suresi 23. ayeti kerimesinden yazdığı “Ne kadar az şükrediyorsunuz” levhası büyük ilgi gördü.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar