• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

"Connect Life With Sport" Adlı Projenin İspanya’daki Hareketliliği Gerçekleştirildi

"Connect Life With Sport" adlı Avrupa Birliği Erasmus + projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar, İspanya hareketliliği ile devam etti.

"Connect Life With Sport" Adlı Projenin İspanya’daki Hareketliliği Gerçekleştirildi
28.02.2024 - 09:49
Haber Merkezi

Programa; Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyeleri Proje Koordinatörü Doç. Dr. Levent Görün ve Eğitimci Doç. Dr. Pelin Ustaoğlu Hoşver ile Arş. Gör. Dr. Öznur Karadağ ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Öğr. Gör Yağmur Başaran katıldı. Programa, Türkiye’deki proje ortakları olarak İzle Rehabilitasyon Merkezi ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü de iştirak etti.

Projenin 5. hareketliliğinde; projenin gidişatı, içeriğinin büyük bir kısmı tamamlanan rehberin son hali, hedefler doğrultusunda kat edilen yol ve nelerin tamamlanması gerektiğine yönelik kararlar alındı. Spor aktivitelerinin, otizm spektrum bozukluğu olan bireylere olan etkisi tüm ortaklarca tartışıldı. Oluşturulacak rehberin içeriğinde bulunan spor aktivitelerinin, otizmli bireylere nasıl fayda sağlayacağı, bu aktiviteleri eğitmenler, spor hocaları, ebeveynler ile otizm spektrum bozukluğu olan çocuklara müdahalede bulunacak kişilerin maksimum verim sağlaması adına nelerin eklenmesi gerektiği tartışılan konulardan biri oldu.

Rehber içeriğinde uygulamaları kolaylaştırmak adına yer alan videoların takip edilerek, uygulamaların nasıl yapılması gerektiğinin, görsel olarak kullanıcılara sunulması kararlaştırıldı. Bir sonraki hareketliliğin Hollanda Deventer’de, 29-30 Nisan ve 1-2 Mayıs tarihleri arasında yapılması konusunda nihai karar alındı. Projenin son hareketliliği olacak Hollanda hareketliliğinden sonra, ek süre talep etmeden projenin tamamlanması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar