• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Nejdet Bıçakçıoğlu İlkokulu Öğrencilerinden Orman Fakültesine Ziyaret

Nejdet Bıçakçıoğlu İlkokulu’ndan 60 öğrenci, öğretmenleri rehberliğinde Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Herbaryumu (DUOF), Doldurulmuş Hayvan Müzesi ve Entomoloji Anabilim Dalı Sergisi’ni ziyaret ettiler.

Nejdet Bıçakçıoğlu İlkokulu Öğrencilerinden Orman Fakültesine Ziyaret
16.01.2024 - 08:55
Haber Merkezi

Nejdet Bıçakçıoğlu İlkokulu 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri; Müdür Yardımcısı Ayşe Dikmen, sınıf öğretmenleri Pınar Doğan, G. Seda Yağız, Fatih Atahan, Halide Atalar ve İngilizce öğretmeni Nesrin Yıldız rehberliğinde, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Herbaryumu (DUOF), Doldurulmuş Hayvan Müzesi, Entomoloji Entomoloji Anabilim Dalı Sergisi’ni ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü Sergilerini ziyaret ettiler.
   
Arş. Gör. Nermin Başaran tarafından Peyzaj Mimarlığı Bölümü Sergileri tanıtıldı. Ardından öğrencilere Prof. Dr. Necmi Aksoy ve Dr. Öğr. Üyesi Neval Güneş Özkan tarafından, “herbaryum ve faaliyetleri, herbaryumlarda bitkilerin kurutulması ve depolanması aşamaları, bitkilerin hayatımızdaki yeri, önemi ve korunmaları, fosiller, bazı meyve ve kozalak örnekleri” konularında bilgiler verildi. Öğrencilerin çeşitli bitki örneklerini yakından inceleme fırsatı buldukları ziyaret, karşılıklı soru-cevaplarla oldukça etkileşim halinde gerçekleştirildi. Öğrencilere ziyaret sonunda “Düzce’nin Endemik Bitkileri” ve “Herbaryum Nedir?” posterleri hediye edildi. Nejdet Bıçakçıoğlu İlkokulu, hediye edilen “Düzce’nin Endemik Bitkileri” posterlerinden pano oluşturdu.

              

 


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar