• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

AKÇAKOCA DEVLET HASTANESİ TEMELİ ATILDI

Sağlık Bakanlığı tarafından Akçakoca’ya 50 yataklı Devlet Hastanesi yapılacak. Yapılacak olan Hastane 500 günde yapılması planlanıyor yüklenici firma 300 günde yapılmasını için öz verdi. Yapılacak Hastanede son teknolojik cihazlar ve laboratuvar sistemleri ile donanımlı olacak.  

3.03.2024 - 19:47
Haber Merkezi


Düzce'nin Akçakoca ilçesine Sağlık Bakanlığı tarafından
Kapkirli Mahallesi'nde 22 bin metrekare alana inşaatı başlayan hastanenin temel atma töreni yapıldı. Akçakoca Devlet Hastanesi 300 günde tamamlanması planlanıyor.

Düzce Valisi Selçuk Aslan, "Bu vizyon bizi her sektörde en önde koşmaya doğru yönlendiriyor. Türkiye Yüz yılı'nın iddialı olduğu alanlardan biri de sağlık alanıdır. Önümüzdeki 50 yılın ihtiyaçlarını giderecek şekilde hem teknolojik donanımları hem de üniteleriyle hastane projemiz daha da gelişti. Hizmetin Akçokocalılara hayırlı olmasını diliyorum." açıklamasında bulundu.
Düzce Milletvekili, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, "Sadece Akçakocalılar için değil, yazın buraya dışarıdan çok sayıda misafirimiz geliyor. Onlara da hizmet edecek kapasitede büyük bir sağlık tesisine uzun zamandır ihtiyacımız vardı. Çok şükür bugünlere geldik. Mevcut hastanemizin bulunduğu yer, burası hizmet vermeye başladıktan sonra millet bahçesi olacak." açıklamalarında bulundu.
 
YANMAZ’DA TÖRENE KATILDI
Bir süre önce gençlerle voleybol oynadığı esnada yere düşerek ayak bileğini kırılmıştı. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’da Akçakoca’ya yapılacak olan 50 yataklı Akçakoca Devlet Hastanesi temel atma törenine tekerlekli sandalye ile katıldı. Yanmaz’a protokol üyelerinden yoğun ilgi gördü.  

YENİ HASTANE BİNASINDA

         50 YATAK KAPASİTESİ,

         5 YOĞUN BAKIM,

         3 AMELİYAT SALONU,

         15 MÜŞAHEDE YATAKLI ACİL SERVİS,

         MODERN GÖRÜNTÜLEME HİZMETLERİ,

         LABORATUVAR HİZMET ALANLARI,

         KEMOTERAPİ ÜNİTESİ,

         GİRİŞİMSEL İŞLEMLER İÇİN ALANLAR,

         DOĞUM HİZMETLERİ VE GEBELERE YÖNELİK HİZMET ALANLARI,

         20+2 DİYALİZ ÜNİTİ,

         FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ,

         DİŞ ÜNİTESİ,

         DİYABET BİRİMLERİ,

         EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ İLE

         75 KİŞİLİK KONFERANS SALONU BULUNMAKTA OLUP, MODERN HASTANE BİNASI İLE  VATANDAŞLARIMIZA SUNULAN SAĞLIK HİZMETLERİNİN KALİTESİNİN ARTIRILMASI HEDEFLENMEKTEDİR.


Editör: Ç. Resuloğlu
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar