• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Öğrenci Yurdunda Deprem Paniği!

Düzce Merkezde Aliye İzzet Begoviç Kyk Erkek Öğrenci Yurdu deprem paniği yaşandı.

8.12.2023 - 02:29
Haber Merkezi

Öğrenci yurdunda olası deprem sonrasında yapıla bilecek ilk yardım müdahale planlaması amaçlı tatbikat düzenlendi. Üniversite öğrencinin konakladığı yurtta gerçekleştirilen deprem tatbikatı çevre sakinleri ile yurtta barındırılan öğrencileri heyecanlandırdı.

Tatbikat Senaryosu; Merkez üstü Düzce olan deprem meydana geldiği, deprem sonrası yurt bölgesinde yıkımların olduğu yangın olduğu yıkılan binaların altında yaralıların olduğu, binalarda mahsur kalanların olduğu planlaması yapılarak tatbikat yapıldı.

Deprem tatbikatına; Düzce UMKE - AFAD arama kurtarma ekibi, elektrik kesintisi için Sed-aş, yıkılan binalar altında mahsur kalanlar için Kaza kırım aracı, yangın önlemlerine karşı Düzce İtfaiyesi, yurdun çevre güvenliği için Jandarma ile emniyet ekipleri ve yaralılara müdahale için Düzce Acil Sağlık 112 ile birlikte tüm ekiplerin olay mahallinde çok kısa bir sürede gelerek hazır bulunduğu gözlendi.
 
Yetkililerin verdiği bilgiye göre olay sonrasında haber verilen birimler olay mahalline en kısa sürede geldiği tatbikatın amacına ulaştığı ifade edildi.


Editör: Ç. Resuloğlu
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar