• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Hayvan Severlerin Dikkatine!

Başta Düzce’de olmak üzere Türkiyenin her yerinden gelen haberlerde sokak hayvanlarının saldırısına uğranyan çocuklar ve yetişkinlerin haberleri geliyor.

Hayvan Severlerin Dikkatine!
14.12.2023 - 11:22
Haber Merkezi

 Okula giden öğrencilerin sabah ve akşam saatlerinde sokak hayvanlarının saldırışa maruz kalıyor. Madem sokak hayvanlarını seviyorlar bu olayların da onlar önüne geçmeliler.
Son zamanlardaki en büyük sıkıntılarından biri olan başıboş köpek sorunu büyümeye devam ediyor. Her sokak başını tutan ve çeteleşen köpeklerin sayısı hızla artarken konu ile ilgili Düzceliler yetkililerin buna bir çözüm bulunmasını istiyor.
Türkiye'nin son zamanlardaki en büyük sıkıntılarından biri olan başıboş sokak köpeği sorunu büyümeye devam ediyor. Son olarak ilkokul 4'üncü sınıf öğrencisi T.Y, Ankara’da evinden okula gitmek için çıktığı sırada boş arazide çok sayıda sahipsiz köpeğin saldırısına uğrayarak ağır yaralanmıştı.  Bizde Düzcelilere başıboş köpek sorununu sorduk? Düzceliler de kent genelinde bu durumun büyük bir sorun oluşturduğunu ve yetkililerin çözüm belirlemesini istedi.
‘‘NAMAZA GİDERKEN SALDIRDILAR’’
Sokak köpeklerinin bizzat saldırısına uğradığını belirten bir vatandaş ise, ‘‘Sokak köpekleri hakkında çıkan yasayı lanetliyorum. Namaza giderken köpeklerin saldırısına bizzat uğradım. Dairemizde bile sokak köpeği var. Yöneticiye de söyledim. Sonra biz kötü oluyoruz. Yaptıkları tehlikeleri görüyoruz..’’  diye konuştu.
‘‘BARINAKTA KAPILAR AÇIK’’
Barınakların daha korunaklı ve köpeklerin orada muhafaza edilmesi gerektiğini belirten bir vatandaş, ‘‘Servis şoförüyüm. Herkesi evinden alıyorum. Her mahallede köpekler var, kimse kapının önüne bile çıkmak istemiyor köpeklerin korkusuna.  Belediye toplasa ne olur ki, barınaklardan kaçıyor hayvanlar.  Daha korunaklı olmalı. Çocukları okula gönderemiyoruz hepimiz korkuyoruz.’’ dedi..


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar