• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Düzce’de Kaçak Alkol Operasyonu

Bugün Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 187 TON Kaçak/Sahte Alkol ile Etil Alkole ele Geçirildiğini duyurdu.

Düzce’de Kaçak Alkol Operasyonu
29.12.2023 - 09:37
Haber Merkezi

Kaçak/Sahte Alkollü İçki Ticaretinin engellenmesine yönelik 81 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen "ÇENGEL-5" Operasyonlarında 220 şahsa adli işlem yapıldığını duyurdu.
Bakan Yerlikaya;  Vatandaşımızın Can Güvenliği Ve Sağlığı İçin Alkol Kaçakçılarına Ve Sahte Alkol Üretimi Yapanlara Karşı Operasyonlarımız Artarak Devam Edecek dedi.
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı Koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığının katılımıyla 81 İlde vatandaşlarımızın can güvenliği ve sağlığını tehdit eden aynı zamanda ülkemizin büyük miktarda vergi kaybına uğramasına neden olan yasa dışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla "Çengel-5” Operasyonları düzenlendi.
Operasyonlarda;
 15.000 litre etil alkole,
 188.000 litre kaçak/sahte alkollü içkiye,
 6.100 şişe kaçak/sahte alkollü içkiye,
 1.300 adet boş şişe ve 7.700 adet bandrole,
 2.100 adet alkol aroması ve 8.700 adet etikete el konuldu.
 12 adet kaçak alkollü içki imalathanesi deşifre edildi.
Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede 35 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildiği .
Operasyonu gerçekleştiren Polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum. Allah Ayağınıza Taş Değdirmesin
KAÇAKÇILARIN VE SAHTECİLİĞE BULAŞANLARIN ENSELERİNDEYİZ. BUNLARA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar