• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Ramazan Pidesi Fiyatı Ne Kadar Olacak?

11 ayın sultanı Ramazan ayının vazgeçilmez lezzeti Ramazan Pidesi fiyatları nihayet netlik kazandı. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Düzce’de de ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından ramazan pidesi fiyatları araştırılmaya başlandı. İşte Düzcelilerin merakla beklediği 2024 yılı Ramazan Pidesi fiyatları…

Ramazan Pidesi Fiyatı Ne Kadar Olacak?
26.02.2024 - 13:12
Düzcenin Sesi

11 AYIN SULTANI RAMAZAN’IN VAZGEÇİLMEZİ!
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar sofralarının vazgeçilmez tadı ramazan pidesi fiyatları da merak konusu oldu. Her yıl Ramazan öncesinde yapılan toplantı ile belirlenen pide fiyatları konusunda Türkiye Fırıncılar Federasyonu ön açıklama yaparak pide fiyatlarını ve gramajını açıkladı.
DÜZCE’DE RAMAZAN PİDESİ NE KADAR?
Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Düzce’de de pide fiyatları ay sonunda yapılacak toplantı ile belirlenecek. Sektörden alınan bilgilere göre Düzce'de 2024 yılı Ramazan pidesi fiyatları önümüzdeki hafta (26 Şubat - 3 Mart) belli olacak. Düzce’de küçük pidenin 20 TL,  büyük boy pidenin ise 40 TL olacağı tahmin ediliyor.
GEÇEN YIL VE BU YIL KARŞILAŞTIRILDI!
Geçen yıl 250 gramı 10 TL olan Ramazan pidesi, bu yıl 300 gramı 15 TL olarak tüketiciyle buluşacak. Konuya ilişkin açıklama yapan Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, 2024 yılı Ramazan ayı pide fiyatlarını 15 liradan satışa sunacaklarını açıkladı. Balcı, "Geçen sene un fiyatı 380 liradan 800 liraya çıktı. Yüzde 110 zam var. Pidedeki işçilik 360 liradan 810 liraya çıktı. İşçilik giderleri ise720 liradan 1360 liraya yükseldi. Geçen sene Türkiye'de uygulanan pide fiyatı 33 buçuk liradan satışa sunuldu. Bu sene görüşmelerimizde neticesinde azami fiyat 60 lira olacak. Yüzde seksen artış yapıldı.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar