• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

“Bir El De Sen Tut”

 Güçlü Yarınlar Derneği olarak her gün onlarca yardım mesajı alıyoruz. Yardım yapılacak kişileri talep üzerine yerinde giderek tespit ettiğimiz pek çok aile oldu.

“Bir El De Sen Tut”
8.12.2023 - 18:39
Güncelleme 8.12.2023 - 19:51
Haber Merkezi

 Dernek olarak mümkün olduğunca her yere yetişmeye çalışsakta terazi misali ihtiyaç sahiplerinden gelen talepler bağışlardan daha fazla olduğunda denge bozuluyor. Biz bu yardımlaşmayı gönüllülük esasıyla yapıyoruz. H.. önceki gün beni aradığında durumunu izah etti. Eşinden ayrıldığını İlkokula giden bir çocuğunun olduğunu ifade etti. Okula giden çocuğun cebine koyacak okul harçlığı bulamadığını söyleyince çok üzüldük. Faturalarını ödeyemediği için elektriği kesilmiş. Babadan aldığı dul ve yetim aylığı anca kirasını karşılıyor. Sosyal yardımlaşma babadan 3 bin tl maaş aldığı için destek veremeyeceğini söylüyor. 

YAKACAK YARDIM TALEBİ

Derneğimize bir başka ihtiyaç sahibi bir ailenin yardım talebi de oldu. Bu aile Karaca Mahallesi sakinlerinden engelli çocukları olan bir aile bize ulaşarak yakacağa ihtiyaçları olduğunu dile getiriyor,

BİR AİLENİN DAHA İLAÇ İHTİYACINI KARŞILADIK

Bir süre önce babası tarafından evleri terk edilen 15 yaşındaki kız çocuğu 7 yaşındaki kardeşinin zatürre olduğunu ilaç ve astım spreyi almaları gerektiğini söyledi. Buna benzer onlarca mesajla güne başlıyoruz. Her gün takdir edersiniz ki bu talepleri karşılamak çok kolay olmuyor bunun için gönlü güzel insanlara ihtiyacımız var. O halde "BIR EL DE SEN TUT" diyoruz...

Ali İmran 104. üncü ayet de der ki... Ey mü'minler! İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü yasaklayan seçkin bir topluluk bulunsun. İşte onlar, doğru ve kalıcı yatırım yapıp kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

GÜÇLÜ YARINLAR DERNEĞİ

TR31 0001 0000 5481 1376 5150 01

Ziraat Bankası


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar