• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Düzce’de 12 Aileye 289 TL Hibe 1 milyon 444 TL Destek Kredisi Verildi

Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk orman köylülerinin yerinde istihdamının sağlanması ve gelirlerinin arttırılması için ekonomik amaçlı ORKÖY kapsamında süt sığırcılığı ve fenni arıcılık alanlarında gelirlerini artıcı 289 bin lirası hibe olmak üzere toplam 1 milyon 444 bin lira destek kredisi verdiklerini belirtti.

Düzce’de 12 Aileye 289 TL Hibe 1 milyon 444 TL Destek Kredisi Verildi
8.01.2024 - 15:13
Haber Merkezi

Ekonomik amaçlı olarak süt koyunculuğu ve süt sığırcılığı gibi hayvancılık desteklerinin faizsiz olduğunu vurgulayan Bölge Müdürü Mahmut Şentürk Düzce ilinde 2023 yılında 2 orman köyünde 9 aileye 2 baş süt sığırcılığı projesi kapsamında 241 bin lirası hibe olmak üzere 1 milyon 204 bin lira ve 1 orman köyünde 3 aileye 30 kovan fenni arıcılık projesi kapsamında 48 bin lirası hibe olmak üzere 240 bin lira kredi desteği verdiklerini ifade etti.

İhtiyaç doğrultusunda orman köylülerimiz için projeler geliştirerek daha müreffeh şartlara ulaşmaları için gereken gayreti gösterdiklerini belirten Bölge Müdürü Mahmut Şentürk ferdi desteklerle orman köylüsünün refah seviyesini iyileştirmenin, ormanlar üzerindeki baskıyı azaltmanın ve istihdam oluşturarak gelir elde etmelerinin amaçladığını dile getirdi.

Bölge Müdürü Mahmut Şentürk ORKÖY kapsamında 2023 yılında olduğu gibi 2024 yılında da kredi desteğinin devam edeceğini ifade etti.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar