• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

GECE TOPLANTILARIYLA ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLİYOR

Aybaşı köyünde düzenlenen bilgilendirme toplantısında, üreticiler kahverengi kokarca zararlısı, yem bitkileri, tarımsal desteklemeler, TARSİM ve ORKÖY projeleri konularında bilgilendirildi.

GECE TOPLANTILARIYLA ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLİYOR
29.02.2024 - 12:59
Güncelleme 29.02.2024 - 12:59
Haber Merkezi

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Aybaşı köyünde gece gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına İl Müdürü Esra Uzun ve Orman İşletme Müdürü Murat Yıldız katıldı. Toplantıda İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ve İl/İlçe teknik personeli ve Orman Şefleri de hazır bulundu.
Toplantıda İl Müdürlüğü ziraat mühendisi Burhan Şahin, hazırladığı sunuyla bölgeye yeni bulaşan ve 300'den fazla bitkiye zarar veren kahverengi kokarca zararlısını tanıttı. Zararlıyla mücadele etmek için yapılması gerekenler hakkında üreticileri bilgilendirdi. Zararlıyı kontrol altına almak için durgun ve aktif dönemde alınması gereken önlemlerin önemine değindi.

Toplantının devamında İl Müdürü Esra Uzun, kahverengi kokarca zararlısının tüm dünyada ve Türkiye'de büyük verim kayıplarına neden olduğunu belirtti. Doğal afetlerin meydana getireceği olumsuzluklardan üreticilerin çok fazla etkilenmemesi için devlet destekli tarım sigortasını (TARSİM) yaptırmasının önemini vurguladı.
Orman İşletme Müdürü Murat Yıldız da katılımcılara ORKÖY projelerinden ve ormanlık alanlarla ilgili çalışmalardan bahsetti. Çiftçilerden gelen talepleri dinledi.
Toplantı sonunda üreticilerin soruları konu uzmanı teknik personeller tarafından yanıtlandı.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar