• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Birol Aksu” Ülkemiz Ekonomisine katkımızı düşündükçe onur duyuyoruz”

 1-7 Mart “Muhasebe Haftası” etkinliğinde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası hafta nedeni ile Atatürk Anıtına çelenk koydu.

1.03.2024 - 13:46
Haber Merkezi

Düzce Serbet Muhasebeci Mali Müşavirler Oda başkanı Birol Aksu hafta ile ilgili olarak basın açıklamasında bulundu.

Aksu, “Öyle bir Mesleğimiz var ki ne kadar gurur duysak azdır. Ülkemiz Ekonomisine katkımızı düşündükçe onur duyuyoruz, gururlanıyoruz. Bir zamanlar müşterilerden tüm belgeler toplanır .defterlere elle kaydedilir, beyan ve bildirimler hazırlanıp ilgili kurumlara elden teslim edilirdi. Sonra bilgisayarlar ve muhasebe programları geldi. Hayatımız kolaylaşacak dedik ama üstatlarımız gibi aynı tempoda çalışmaya devam ettik.

Olsun, memleket sevdasıydı bizimki meslek sevdasıyla birlikte arada bir müşteriler neden değerimizi anlamıyor taktir görmüyoruz diye kendi kendimize içerlediğimizde oluyor, her defasında sağlık olsun dedik takılmadık derken, elektronik belgeler girdi dünyamıza fırsat mı tehdit mi demeye kalmadan pandemi ile yüzleştik bir yanda canımız sevdiklerimiz diğer yanda eşlerimiz o günlerde bile işimizi aksatmadık görevimizi yaptık ne dostlar meslektaşlar kaybettik, yüreğimizden ağlarken iş dünyasına katkı sağladık.

Şubat 2023 depremi girdi ve yıktı bizi. Kaybettiklerimiz ve acılı yüreklerle yaralarımızı sarmaya çalışırken de işimizi ihmal etmedik birbirimize sarıldık. Şimdi ise dijital teknoloji tüm işlemlerimizi kendisi yapıp, bilgimiz deneyimlerimizle mesleki yargımızla iş dünyasına sunma olanağı yarattı. Ekonomideki rolümüz yanında iş dünyasına sürdürülebilirlikleri için aklımızı, yetkinliklerimizi sürdürme olanağı sağladı. Teknoloji ve yeni etkinliklerle mesleğimizin yeni Misyonu gençlimize daha güçlü yarınlar sağlayacak. Katkılarımız misyonumuz ve sorumluluklarımızla, yarınlarımıza daha büyük bir gurur ve onurla yürüyoruz.

Biz Mali Müşavirler 100 yıldır cumhuriyetimiz de 35 yıldır mesleğimizle kıvanç duyuyoruz çünkü biliyoruz ki muhasebe mesleği cumhuriyetimizin ve toplumumuzun gelecek gücüdür. Muhasebe haftamız kutlu olsun. 

Düzce Mali Müşavirler Odası

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

Birol AKSU


Editör: Ç. Resuloğlu
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar