• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Düzce’nin hayrı için Özlü hariç herkese hayır…

Düzce’nin gururu , bürokrat , bakan, mühendis , ahlaklı , dürüst ve de bir dönem Düzce için nasıl mücadele ve hizmet aşkıyla  mücadele ettiğini , borç batağındaki belediyeyi nasıl düzlüğe çıkardığını ,

Düzce’nin hayrı için Özlü hariç herkese hayır…
7.03.2024 - 13:57
Haber Merkezi

hükümet nezdinde nasıl şehrimiz için kaynak ve hatta ek kaynaklar ve yatırımlar getirdiğini, şehrin tüm ülkede tanınan bir turizm şehri ve sanayi şehri olması için nasıl mücadele verdiğini bir hemşehriniz olarak 600 km uzakta İzmir’den takip etmiş, ve şimdide taa Berlin’den takip eden ben deniz , yazdıklarımın hepsine şahidim ve yazamadığım daha birçok özelliği ile sayın bakan ile İzmir de fabrikamızı ziyaretleri vesilesiyle tanışma şansımız oldu . Yakından sohbet edince kendisinin ne kadar bilgili , donanımlı , teknik , bürokrat ve de en önemlisi Düzce aşığı olduğunu bir kez daha gördüm . Ardından bir kaç  defa  daha Düzce ziyaretlerimde sohbet ettik. Gençlerimiz ve çocuklarımız için nasıl daha iyi ortamlar oluştururum diye düşünen ,(  bizim çocukluğumuzda sadece kütüphane deyince eski Düzce lisesi karşısındaki eski bir küçük bina aklımıza gelirdi ). Bakanlığı dönemindeki teknoparklarda yetişen gençlerimiz teknofestlerde , spor alanlarıyla yetişen gençlerimiz spor müsabakalarında Türkiye sınırlarını aşan başarılara imzalar atmaktadır . 
Organize sanayi bölgelerini bakanlık döneminde başlayarak bir çok firmanın yatırım yapmasını sağladı ve vatandaşımızın işsizlik sorununu ülke ortalamasının altında tutmayı başardı . Şehrimiz göç vermekten göç almaya başladı .

Alt yapı , üst yapı , ve diğer hizmetlerde de hız kesmeden mücadele verdi . Mahalle ziyaretlerini seçimden seçime değil , daima ara vermeden gerçekleştirdi.  Bunlar tesadüfi olabilir mi ?  İnsanoğlu bazen kötüye bazen de iyiye çabuk alışır, normalleştirir . Bir de size insanlığıyla ilgili küçük bir  örnek vermek isterim. O kadar alçak gönüllü ve de yardımsever ki , rahmetli babamı geçtiğimiz aralık ayında kaybettik . Gerek hastalığı döneminde sayın Ayşe Keşir hanım , gerekse bakanımız yakın ilgilerini hiç esirgemediler . Cenazesinde de camiye gelerek taziyelerini ilettiler ve cenaze namazına katıldılar . Buraya kadar normal idi , ancak defin işlemi için mezarlığa gideceğimiz zaman , kendileri bizleri araçlarına davet edip , defin işlemine katıldılar ve de ardından birlikte bizleri ağırladılar . Düğün ve cenaze gibi günlerde insanoğlu bunları unutmuyor . Bu işte halka inmek , halkla olmaktır . Kendilerini tanımaktan daima mutlu oldum . Düzceden uzakta yaşayan hemşehriniz olarak şunu da belirtmek isterim ki , ülke genelinde kimlerle sohbet etsem , herkes şehriniz şanslı çok çalışkan bir başkanınız var diyorlar . Bunu söyleme nedenim , dedim ya insanoğlu bazen iyilere de çabuk alışıp iç dünyasında normalleştiriyor. 
Değerli hemşehrilerim Faruk Özlü bakanımız şehrimiz için çok ama çok kıymetli bir değerdir ve ona herkesin sahip çıkması gerekir . Seçim beyannamesinde belirttiği 100 projesini de gerçekleştirip daha da fazlasını yapacağına hiç şüphem yok. Şahsen diğer adayları tanımıyorum ( Davut Güloğlu ‘ nu biliyordum , onu da artık basın mensuplarına yaptığı çirkin iftiraları ve vatandaşa olan agresif hareketleri ile daha yakından tanıyarak sildik . ) Diğer adaylar tabi ki değerli insanlardır, fakat şehrimiz için en iyisi, en donanımlısı , en tecrübelisi ve deneyimlisi yoluna devam ederek hizmetlerine ara vermeden devam etmelidir . Hani derler ya yerelde partiye değil kişiye bakın diye , ister kişiye bakın , ister partiye , ister merkezi destek alımına , ister bilgiye , her yol Faruk Özlü başkana çıkar . Vefalı , ahlaklı , kendisine hizmet edeni asla unutmayan hemşehrilerimizin bu seçimde de desteğini sürdüreceğine inanıyorum . 
Bakanımız partiler üstü olarak şehrimize gönül vermiştir ve de verecektir inşallah .

FETHİ RESULOĞLU
     İŞ İNSANI


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar