• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

“Yatacak Yerimiz Kalmadı”

Haftalardır acillerde yaşanan yoğunluk, hastanelerin servislerine ve yoğun bakımlarına da yansıdı. Düzce’de ki hastanelerde nerdeyse yatacak yer kalmadı.

“Yatacak Yerimiz Kalmadı”
8.01.2024 - 10:53
Haber Merkezi

Düzce’deki hastanelerin acilleri, 24 saat dolup taşıyor. Ateş, öksürük, baş ve kas ağrısı gibi şikayetlerle acillere giden Düzceliler salgından endişeleniyor.
Son birkaç haftadır Düzce’de artarak devam eden ateş, öksürük, kas ve kemik ağrısı şikayetleri nedeniyle acillerde yaşanan yoğunluk hastanelerin servis ve yoğun bakımlarına da yansıyor. Düzce’deki acil servislerin 24 saat boyunca yaşadığı hasta yoğunluğu arttıkça artıyor. Hastalar, Devlet Hastanesi, Üniversite hastanesi, özel hastaneler ve özel polikliniklerde acillerde muayene olmak için saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Ateş, titreme, terleme, kuru öksürük, baş ağrısı, kas ve eklem ağrıları ve halsizlik gibi şikayetlerle soluğu acilde alan vatandaşlar, gittikleri hastanenin acili dolu olunca, hastane hastane gezerek daha boş olan bir acil servis bulmaya çalışıyor.
Acillerde ki bu yoğunluk hastanelerin servislerin eve hatta yoğun bakımlarına da yansımış durumda. Özellikle çocukları çok etkileyen salgın nedeniyle hastanelerin çocuk servisleri dolmuş durumda. Ağır seyreden enfeksiyonlar nedeniyle yoğun bakıma hasta yatışlarında da büyük artış yaşanıyor.
Salgının yayılmasından endişe eden vatandaşlardan bazıları Düzce sokaklarında maske ile dolaşmaya başladı. Uzmanlara göre, kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve 3 yaş altındaki çocukların maske takması doğru bir tercih. Ancak bağışıklık sistemin zayıf olanlar için maskenin bile kurtarıcılığı bulunmuyor. Dengeli beslenme, düzenli uyku, sebze ve meyve tüketimi ile bağışıklığı desteklemek gerekiyor.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar