• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Sevgili Akçakocalı Hemşehrilerim,

Rahmetli babamın döneminde inşaatına başlanan pis su arıtma tesisimizin 40 yıldır hizmet vermesine karşın artık yetersiz ve tüm pompaları eskimiş durumdadır.

13.03.2024 - 22:11
Haber Merkezi

Son 10 yılda görev yapan belediye başkanlarının çözemediği Osmaniye ve Yeni Mahalle arasında kötü koku sorununu Akçakoca’mıza kazandırdığımız sızdırmaz tır kasası ve 130 barlık vidanjör ile 31 Mart 2019 yılında başkanlık görevime geldiğim süreçten hemen sonra çözüme kavuşturduk. Her gün vidanjörümüz ile artık kalan pis suları temizleyerek sızdırmaz tır kasası ile Düzce’deki geri dönüşüm fabrikasına gönderiyoruz. Böylece Akçakoca’mızdaki kötü koku sorununa çözüm bulurken hem de su kaynaklarımızı koruyarak geri dönüşüme katkı sağlıyoruz.

Bunun yanı sıra tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi sürecinden dolayı ihale sürecini ertelemek zorunda kaldığımız Bio-Arıtıma tesisimizi yakın zamanda Dünya Bankası Projelerimizden İller Bankası aracılığı Akçakoca’mıza kazandırıyoruz.

Bio Arıtma tesisimiz 2080 yılına kadar Akçakoca’nın pis su arıtma ihtiyacını karşılarken yıllık 20 milyon TL elektrik tasarrufu sağlayarak memleketimize hizmet edecektir.

Memleketimize hayırlı uğurlu olsun!


Editör: Ç. Resuloğlu
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar