• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

YÜKSEK SEÇİM KURULUNDAN ÖNEMLİ UYARILAR

Türkiye yerel yöneticileri belirlemek üzere yarın sandık başına gidecek. 299 bin 196 seçmenin oy kullanacağı seçimlerde Düzce’nin yeni belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarları belirlenecek.

YÜKSEK SEÇİM KURULUNDAN ÖNEMLİ UYARILAR
30.03.2024 - 15:21
Düzcenin Sesi

Türkiye yerel yöneticileri belirlemek üzere yarın sandık başına gidecek. Düzce’de 408 alanda kurulacak bin 65 sandıkta 299 bin 196 seçmen oy kullanacak. Düzce Belediye Başkanlığı için 22 aday yarışacak. Düzce’de saat 08:00’de başlayacak olan oy kullanma işlemi saat 17:00’de sona erecek.
DÜZCE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI:
Adalet Birlik Partisi: Muhammed Ali Aksoy
AK Parti: Faruk Özlü
Anavatan Partisi: Naci Kaplan
Bağımsız Türkiye Partisi: Mahmut Ataseven
Cumhuriyet Halk Partisi: Sedat Çelikel
İYİ Parti: Mehmet Keleş
Demokratik Sol Parti: Bekir Yıldız
Demokrasi ve Atılım Partisi: Murat Caymaz
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Ayfer Fatma Çelik
Hak ve Özgürlükler Partisi: Şeyhmus Murat Akçan
Halkın Kurtuluş Partisi: Özge Kasap
Hür Dava Partisi: Adem Acet
Milliyetçi Hareket Partisi: Yılmaz Eser
Saadet Partisi: Nevfel Kadir Güner
Türkiye Komünist Hareketi: Mustafa Kılınç
Türkiye İşçi Partisi: Ali Emre İpek
Vatan Partisi: Fethi Sönmez
Yeniden Refah Partisi: Davut Güloğlu
Yeni Türkiye Partisi: Mehmet Akdoğan
Zafer Partisi: Semih Vuruş
BAĞIMSIZ DAYLAR
Mehmet Yıldız
Aydın Perçin
ÖNEMLİ BİLGİLER
Seçmenler, nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağını, YSK'nin internet sitesinden, e-Devlet kapısından, YSK'nin Seçmen Sorgulama Mobil Uygulamasından veya 444 9 975 numaralı YSK Çağrı Merkezi'nden kontrol edebiliyor. Seçmenin nerede oy kullanacağını gösteren seçmen bilgi kağıdının getirilmesi zorunlu olmayacak. Her seçmen, kanunda sayılan istisnalar dışında, hangi sandık seçmen listesinde kayıtlı ise ancak o sandıkta oy kullanabilecek. Bir seçmen, hangi seçim çevresinin seçmeni ise ancak o seçim çevresinde yapılan seçimler için oy kullanabilecek.
BUNLARA DİKKAT!
Oy verme işlemi sırasında cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla oy kabinine girilmesi yasak olacak. Bu tür cihazlar oy verme işlemi bitene kadar sandık kuruluna teslim edilecek. Kurallara uymayanlara ise cezai yaptırım uygulanacak.
OY PUSULALARI
İl genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula "turuncu", belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "mavi", belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise "sarı" renkli olacak. Seçmenler tüm oy pusulalarını tek zarfa koyacak.
SEÇİM YASAKLARI
Oy verme gününde, bütün eğlence yerleri de oy verme süresince kapalı kalacak. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse silah taşıyamayacak. Seçim günü saat 18.00'e kadar radyolar ve her türlü yayın organlarının seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacak, 18.00 ile 21.00 arasında yalnızca YSK'nin seçimle ilgili haber ve tebliğleri yayınlanabilecek. Saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak ancak YSK bu süreyi öne alabilecek.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar