• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Milli Haltercimiz Cansu Bektaş ve Gamze Altun’dan tarihi başarı

Avrupa Halter Şampiyonası kadınlar 45 kiloda milli haltercilerimiz Cansu Bektaş, 2 altın ve 1 gümüşle Avrupa şampiyonu, Gamze Altun ise 1 altın ve 1 gümüşle Avrupa ikincisi oldu. Gamze Altun, 45 kiloda silkmede 92 kilo kaldırarak Avrupa rekoru kırdı.

Milli Haltercimiz Cansu Bektaş ve Gamze Altun’dan tarihi başarı
12.02.2024 - 23:52
Haber Merkezi

Avrupa Halter Şampiyonası’nda kadınlar 45 kiloda millî sporcularımız Cansu Bektaş ve Gamze Altun, 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanırken 2 de Avrupa rekoru kırdı.

CANSU BEKTAŞ ŞAMPİYON OLDU
Bulgaristan’da yapılan Avrupa Halter Şampiyonası’nda kadınlar 45 kiloda Cansu Bektaş, koparmada 75 kilo kaldırarak şampiyon oldu.
GAMZE REKOR KIRDI
Avrupa Halter Şampiyonası kadınlar 45 kiloda ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Gamze Altun, silkmede 92kg’lık kaldırışıyla altın, toplamda ise gümüş madalya kazandı.

TARİHİ BAŞARI
Cansu Bektaş, toplam 163 kg kaldırarak Avrupa rekoru kırdı, 2 altın 1 gümüş madalya kazandı ve üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu. Gamze Altun, toplam 157 kg kaldırarak 1 altın 1 gümüş madalya kazandı ve Avrupa ikincisi oldu.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar