• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Özcan, Asrın Felaketinde Deprem Bölgesinde Anma Programına katıldı.

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, asrın felaketi olarak gösterilen ve 11 ilde büyük bir yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremin birinci yıl dönümü nedeniyle bölgeye giderek, incelemelerde bulundu.

Özcan, Asrın Felaketinde Deprem Bölgesinde Anma Programına katıldı.
8.02.2024 - 03:13
Güncelleme 8.02.2024 - 03:15
Düzce Öncü Tv

Özcan, yaptığı açıklamada, “Duygularımızı kelimelere dökmekte zorlandığımız bu anma töreninde, kayıplarımızı yüreklerimizde hissediyoruz. Yaşanan acıların anısı, bize dayanma ve dayanışma gücü veriyor.” dedi.
Asrın felaketi olarak gösterilen depremin birinci yıl dönümünde CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, Malatya’da düzenlenen anma programına katıldı. Anma programı öncesinde bölgede incelemelerde bulunan Özcan, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Hep birlikte tüm bu zorlukların üstesinden geleceğimize söz veriyoruz’
Özcan, açıklamasında “6 Şubat depremlerinin yıldönümünde Malatya’da Turgut Özal Mahallesi’ndeki Hayat Sitesi’nin önünde saat 04.17’de depremde kaybettiğimiz canlarımızı hüzün ve rahmetle andık. Duygularımızı kelimelere dökmekte zorlandığımız bu anma töreninde, kayıplarımızı yüreklerimizde hissediyoruz. Yaşanan acıların anısı, bize dayanma ve dayanışma gücü veriyor. Bugün birlikte güçleniyor, geleceğe umutla

bakıyoruz. Hep birlikte tüm bu zorlukların üstesinden geleceğimize söz veriyoruz. Ülkemiz bir deprem kuşağı üzerinde bulunuyor, bu depremler ne ilk ne de son olacak. Doğanın kanunu bu. Ancak bize düşen, depremlere karşı dirençli kentler oluşturmak için canla başla çalışmaktır. Gelecek kuşaklara güvenli bir hayatı sağlamaktır. Bu zor zamanlarda, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmamız çok önemlidir. Allah bir daha milletimize böyle acılar yaşatmasın.” ifadelerini kullandı.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar