• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Mekke'nin fethi'nin 1393. yılı kutlu olsun

Mekke’nin Fethinin 1393. Yıldönümü dolayısıyla Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Musa Peltek Bir basın açıklaması yayımladı. Açıklamasında Musa Peltek; “Gazze’de yaşanan insanlık dışı soykırıma dikkat çekerek,

Mekke'nin fethi'nin 1393. yılı kutlu olsun
31.12.2023 - 16:57
Haber Merkezi

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın siyonizm elinde kan ağladığını ancak Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) önderliğinde fethedilen yeryüzünün ilk yapısı Kabe’nin de bulunduğu Mekke 630 yılında kurtarıldı” dedi.

İçinde Müslümanların kıblesi, yeryüzünün ilk yapısı Kabe’nin de bulunduğu Mekke, Ocak 630 tarihinde Peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV) ve Müslümanlarca fethedilmişti. Mekke’nin fethinin 1393. yılında Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Musa Peltek basın açıklaması yayımladı. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Musa Peltek açıklamasında; “Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Fethin hicri-miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanması önemlidir. Zira Gazze’de yaşanan insanlık trajedisi, İsrail Terör Devleti’nin Müslümanlara uyguladığı planlı soykırım ve katliamları hep birlikte içimiz sızlayarak görüyoruz. İçinde Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid’i Aksa’yı da barındıran Kudüs, günümüzde siyonizmin ayakları altındadır. Hal böyle olunca Mekke’nin fethi büyük önem kazanmaktadır. Fetih; insanın, merhametle ve adaletle buluşmasıdır. Fetih insan olmanın, halife kılınmanın, dağların yüklenmekten çekindiği bir yükü omuzlamanın ve kulluk sözü vermenin gereğidir. Fetih sadece hakkın hâkimiyeti için çıkılan bir seferin sonucu değil; bilakis o sefere çıkabilme dirayetidir.  Biz Yeniden Refah Partisi olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. Bu vesileyle Mekke’nin Fethinde ve diğer fetihlerimizde ebediyete göçen şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar