• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

24. Yılın kutlu olsun Düzce

Düzce’nin il oluşunun 24. yıl dönümünde Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Musa Peltek yayımladığı mesajla kutladı. Musa Peltek mesajında; “Milli görüş belediyeciliğinde İl Olan Düzce’nin 24 yıl sonra yeniden Refah belediyeciliğiyle Ahlaklı Belediyeciliğe kavuşacağını iade etti.

24. Yılın kutlu olsun Düzce
10.12.2023 - 13:53
Haber Merkezi

Düzce 1999 yılında yaşadığı iki büyük deprem felaketinin ardından Bakanlar Kurulu kararı ile 9 Aralık 1999 yılında İl olmuştu. Acıların içinden doğan 81. İl olan ve Türkiye’nin en genç ili olan Düzce’nin il oluşunun yıldönümünde Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Musa Peltek bir basın açıklaması yayımladı. Peltek açıklamasında; “24 yıl önce dönemin asrın felaketi olarak nitelendiren 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerini yaşayan Düzce, acılarından ve küllerinden yeniden doğdu. Refah Partisi Belediyeciliği’nin yapıldığı dönemde il olan şehrimiz acıları ile yoğrularak bugünlere eldi. Ancak maalesef aradan geçen sürede belediyecilik adına güzel işler yapılırken şehir planlaması anlamında birçok sorunu da biriktirerek bugünlere geldi. Türkiye’nin en genç ili olan Düzce gerek doğal güzellikleri gerekse jeopolitik konumunun nimetlerini bir türlü kullanamadığını gelinen 24 yılda üzülerek görüyoruz. 24 yıl önce Milli Görüş belediyeciliği ile yönetime talip olunan şehir yaşadığı talihsizliklerin, acıların ardından daha gelişmiş daha tanınır il olmasını beklerken maalesef halen o gelişememişliğini kırmaya çalışıyor. Yeniden Refah Belediyeciliği ile birlikte şehir hüvviyetini kazanacak bir Düzce hayali kuruyor ve Düzce’nin il oluşunun 25. Yıldönümünde şehrimizin Türkiye tarafından doğal güzellikleri, iyi yürekli insanları, iç içe geçmiş kültürleri ile tanınan bir şehir olmasını yürekten temenni ediyorum. Düzce’nin il oluşunun 24. Yılını kutluyor, Allah’tan en genç ilimizin afet, felaketlerden korumasını diliyorum” dedi.


Editör: Ç. Resuloğlu

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar