• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Hatsiz, Ukala DAVUT GÜLOĞLU’NU KINIYORUZ

Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu’ndan skandal sözler ve hareketler! Düzceli olmadığı için ‘ithal aday’ olarak nitelendirilerek eleştirilen Güloğlu’nu kaybetme korkusu sarınca önce basına sonra seçmene saldırdı.

5.03.2024 - 22:12
Güncelleme 5.03.2024 - 23:25
Haber Merkezi

Seçim çalışmaları kapsamında gittiği bir kahvehanede ortalığı birbirine katan Güloğlu’nun yakışıksız tavrına mahalle sakinleri de tepki gösterdi. Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş, Düzce’deki tüm basın mensuplarının kendisini tehdit ettiğini. İFADE ETTİ. Ancak Güloğlu O basın kuruluşunun ismini vermekten çekindi.

Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu’ndan skandal sözler ve hareketler!   Düzceli olmadığı için ‘ithal aday’ olarak nitelendirilerek eleştirilen Güloğlu’nu kaybetme korkusu sarınca önce basına sonra seçmene saldırdı. Seçim çalışmaları kapsamında gittiği bir kahvehanede ortalığı birbirine katan Güloğlu’nun yakışıksız tavrına mahalle sakinleri de tepki gösterdi. Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş, Düzce’deki tüm basın mensuplarının kendisini tehdit ettiğini söyleyen Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu’nu, asılsız iftiraları nedeniyle kınadığını belirtti.
Düzce basınına ‘Beni tehdit ediyorlar’ iftirası atan, ‘Hizmetkarınızım’ dediği seçmene bağırıp diklenen Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu, gerçek yüzünü gösterdi.
DÜZCE BASININA ÇİRKİN İFTİRA
Seçim çalışması kapsamında bir mahalle kahvehanesinde seçmene seslenen Başkan Adayı Güloğlu, konuşmasının bir bölümünde ‘Düzce’de gazeteciler beni tehdit ediyor, ne diyorlar biliyor musunuz, ‘Bize para vermezsen seni alaşağı etmesini biliriz.’ diyorlar.” dedi.
VATANDAŞA BAĞIRIP ÇAĞIRDI
Daha sözünü bitirir bitirmez mahallelilerden biri ‘Kimse onlar açıklayın da tüm kamuoyu bilsin’ deyince Güloğlu, ‘Tümü!’ diyerek bütün yerel basını zan altında bıraktı. Vatandaşın ısrarla ‘İsimlerini açıklamalısın!’ sözleri üzerine öfkesi sesine yansıyan ‘Seni özellikle mi tuttular?’ diyerek atarlı bir tavır takınan Güloğlu, mikrofonu atıp kendisinden isim isteyen Düzceli vatandaşa ‘Sen nerelisin?’ diye bağırdı.
TÜM YAŞANANLAR KAMERADA!
Bu çıkışa sessiz kalmayan mahalle sakini de ‘Düzceli’yim’ diye karşılık verdi ve Güloğlu’nun kendisine doğru kavgacı bir tutumla yönelmesini kast ederek, “Bana vuracak mısın?” diye sordu. Bu gergin anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuna saniye saniye kaydedilirken, görüntülerde kahvehanenin bir anda karıştığı ve araya diğer vatandaşların girdiği görüldü.
CEMİYET BAŞKANI KELEŞ’TEN KINAMA
Düzce basınının tamamına ‘Para için tehdit ediyorlar’ iftirası atan, oy istediği vatandaşa bağırıp sert tavırlar sergilemekten çekinmeyen Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu’na tepki gösteren Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışma yapan Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu, bir kahve ziyaretinde, Düzce’deki tüm basın mensuplarının kendisini tehdit ettiğini söyleyerek, meslektaşlarımızı zan altında bırakmıştır. Basın mensuplarının kendisinden para istediklerini, vermediği takdirde bir hafta içinde al aşağı ederiz diye kendisini tehdit ettiklerini söyleyen Güloğlu, Düzce’deki tüm meslektaşlarımızı hedef göstererek, meslek ahlak ve etiğinden uzak davranışlar sergilediklerini ileri sürmüştür.
 Düzce’de gece gündüz demeden çalışan ve mesleğe yıllarını veren onlarca basın çalışanını hiç düşünmeden karalayan, hepimizi zan altında bırakan Güloğlu, kendisini tehdit ettiğini iddia ettiği isimleri delilleriyle birlikte kamuoyuyla paylaşmalıdır ki bizler de bu isimlerden kendimizi arındıralım.
 Düzce’de hizmet veren tüm basın emekçilerini tehditkar olarak yaftalayan Güloğlu’nu kınıyor, Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak, tüm basın camiasından özür dilemesini bekliyorum.”


Editör: Ç. Resuloğlu
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Gazete Efsane (www.duzcegazeteefsane.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar